ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ

Την Tετάρτη 2 Μαῒου 2018, έγιναν τα εγκαίνια της βιβλιοθήκης του σχολείου μας, που ονομάστηκε «Δημήτρης Μαρωνίτης», προς τιμή του σπουδαίου πανεπιστημιακού δασκάλου και συγγραφέα. Στην εκδήλωση μίλησε η διευθύντρια του σχολείου μας Δρ. Ευρώπη Παπαδοπούλου και η φιλόλογος κα. Έλσα Μυρίδου. Οι προσκεκλημένοι παρακολούθησαν επίσης και ένα σύντομο βίντεο όπου παρουσιαζόταν ο Δημήτρης Μαρωνίτης να απαγγέλει ποίηση. Mετά τα εγκαίνια ακολούθησε δεξίωση για τους προσκεκλημένους.
Στα εγκαίνια παρευρέθησαν μεταξύ άλλων και οι σχολικοί σύμβουλοι κ. Σ. Λευκοκούλου, Μ. Ευσταθίου, Α. Ισμυρλιάδου, η κα. Μαρωνίτη, ανηψιά του Δημήτρη Μαρωνίτη, εκπρόσωποι του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και πολλοί φίλοι και γνωστοί. Η βιβλιοθήκη μας αναδιαμορφώθηκε και εξοπλίστηκε κατάλληλα και ελπίζουμε ότι θα αποτελέσει μία πνευματική φωλιά γνώσης, δημιουργίας και έμπνευσης για μαθητές και καθηγητές. Πραγματικά αποτελεί μια νέα δυναμική για το σχολείο μας. Καλορίζικη η βιβλιοθήκη μας.

books

books1