Η εκδρομή μας στο Σέιχ-Σου

Δεκαέξι μαθητές από το Β2 που συμμετέχουμε στο PROJECT "Φύση και Άσκηση" πήγαμε εκπαιδευτική εκδρομή στο Σέιχ Σου στις 2/11/2015. Για καλή μας τύχη η μέρα ήταν ηλιόλουστη και όλοι ήμασταν πολύ ενθουσιασμένοι. Κάναμε πεζοπορία μέσα στο δάσος, η οποία ήταν δύσκολη και κουραστική. Αλλά άξιζε τον κόπο, γιατί νιώθαμε χαρά, κουβεντιάζαμε μεταξύ μας, γελούσαμε, κάναμε αστεία, απολαμβάναμε τη γαλήνη της φύσης. Συναντήσαμε και ένα ποταμάκι και μάλιστα οι πιο "γενναίοι" από μας ανέβηκαν σ' ένα λοφάκι σαν να ήμασταν εξερευνητές των βουνών. Τέλος πήραμε τον δρόμο της επιστροφής και γυρίσαμε στο σχολείο με τα πόδια, περάσαμε από τα κάστρα και βγάλαμε φωτογραφίες. Ήταν μια υπέροχη εκδρομή που μας θύμισε ότι όλοι οι άνθρωποι νιώθουμε χαρούμενοι και ήρεμοι στη φύση, μακρυά από την αγχωτική και γρήγορη ζωή της πόλης.

Project1

Project2